Kolumbia ciekawostki


Strona główna -> Kolumbia -> Kolumbia ciekawostki
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


W stolicy Kolumbii, Bogocie znajduje się nizwykłe muzeum, a mianowicie muzeum lenistwa. Ustawiono tam sofy, leżanki i łóżka pośród włączonych telewizorów. Goście muzeum, mogą także zdrzemnąć sie na eksponatach. Otwarcie wystawy sfinansowały władze miasta. Celem otwarcia muzeum było skłonienie odwiedzających do zastanowienia się nad społecznymi aspektami snu, bezrobociem oraz ciężką pracą i błogim lenistwem oraz wypośrodkowanie w tych obu czynnościach.


W Kolumbii spotkać można najdroższe i najszlachetniejsze ze szmaragdów, wartościowsze niż te spotykane w Brazylii i Zambii. Największe kopalnie tego kruszcu znajdują się na północy i na północnym wschodzie Bogoty i zwane są kopalniami: Chivor i Muzo.


Kolumbia jest jednym z krajów gdzie ponad 10 procent dochodu narodowego pochodzi z produkcji narkotyków, w tym głównie kokainy.
W południowej części Andów znajdują się dwa masywy górskie - Masyw Pasto i Masyw Kolumbijski - i są one w większości czynnymi bądź wygasłymi wulkanami. Cały obszar Andów kolumbijskich to region aktywny sejsmicznie, co oznacza, że często zdarzają się tam trzęsienia ziemi i erupcje wulkaniczne.


Kolumbia leży nad Oceanem Spokojnym i Morzem Karaibskim (Ocean Atlantycki) i jest jedynym krajem, który ma dostęp do obu oceanów.
W Kolumbii znajduje się wiele gorących źródeł, które wykorzystywane są do celów leczniczych, a najbardziej znane z nich to Paipa, Puracé i Santa Rosa de Cabal.Kolumbia - miasta

Bogota


Kolumbia - co warto wiedziećKolumbia - Kuchnia Kolumbijska Kuchnia Kolumbijska
Z powodu dużej różnorodności kulturowej, kolumbijska sztuka kulinarna ...
Kolumbia - Tradycje w Kolumbii Tradycje w Kolumbii
W czasie Bożego Narodzenia w kącikach kolumbijskich pokoi rodziny budują ...
Kolumbia - Gospodarka Kolumbii Gospodarka Kolumbii
Kolumbia to w dominującym stopniu kraj surowcowy, który dostarcza na rynek ...
Kolumbia - Kolumbia przydatne informacje Kolumbia przydatne informacje
Waluty w Kolumbii można wymieniać w kantorach, które znajdują się w ...
Kolumbia - Kolumbia transport Kolumbia transport
Wśród transportu publicznego najpopularniejsze są autobusy zarówno lokalne ...

Kolumbia ciekawostki - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies