Kolumbia transport


Strona główna -> Kolumbia -> Kolumbia transport
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Wśród transportu publicznego najpopularniejsze są autobusy zarówno lokalne (mniej wygodne), jak i dalekobieżne, które są bardziej komfortowe, klimatyzowane. Ceny zarówno jednych jak i drugich nie są wygórowane.
Podróżować po Kolumbii można także busem, jednak nie należy on do najwygodniejszych. Zdarzyć się może, że przyjdzie nam jechać starym busikiem z drewnianymi ławkami.


Wynajęcie samochodu możliwe jest na lotniskach, bądź w różnych punktach w większych miastach. Drogi w Kolumbii są dobrze utrzymane i oznaczone.


Jeśli chodzi o pociągi to w Kolumbii jest tylko jedna linia kolejowa (z Santa Marta do Bogoty) oraz jej odgałęzienie do Palmira (okolice Cali). Powstała ona w celach transportowych i taką rolę odgrywa do dziś. Sieci kolei pasażerskiej nie ma.


W Bogocie istnieje świetny system transportu taksówkowego z lotniska. Pobiera się bilet na taksówkę w okienku podając adres, pod który chce się jechać. Trzeba sprawdzić czy cena nam odpowiada i podejść do pierwszej taksówki w kolejce, płaci się już po kursie (tyle co na bilecie rzecz jasna).
Kolumbia jest dużym krajem, aby przejechać autobusem z jej północnego krańca na samo południe potrzeba trzech dni. Pod tym względem warto pomyśleć o samolocie, jednak opcja ta jest zazwyczaj dużo droższa niż wspomniany bardzo wygodny autobus.


Promy rzeczne są szczególnie istotne w dolnych biegach dużych rzek (zwłaszcza Magdaleny). Bez nich komunikacja drogowa byłaby tam niemożliwa.Kolumbia - miasta

Bogota


Kolumbia - co warto wiedziećKolumbia - Kolumbia ciekawostki Kolumbia ciekawostki
W stolicy Kolumbii, Bogocie znajduje się nizwykłe muzeum, a mianowicie muzeum lenistwa. ...
Kolumbia - Kuchnia Kolumbijska Kuchnia Kolumbijska
Z powodu dużej różnorodności kulturowej, kolumbijska sztuka kulinarna ...
Kolumbia - Tradycje w Kolumbii Tradycje w Kolumbii
W czasie Bożego Narodzenia w kącikach kolumbijskich pokoi rodziny budują ...
Kolumbia - Gospodarka Kolumbii Gospodarka Kolumbii
Kolumbia to w dominującym stopniu kraj surowcowy, który dostarcza na rynek ...
Kolumbia - Kolumbia przydatne informacje Kolumbia przydatne informacje
Waluty w Kolumbii można wymieniać w kantorach, które znajdują się w ...

Kolumbia transport - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies